AV. İBRAHİM FIRAT

C&C Uluslararası Hukuk Bürosu kurucusu Av. İbrahim Fırat 15.04.1949 yılında Afyon Sandıklı’da doğmuştur. Eğitim hayatı başarılarla dolu olan Av. İbrahim Fırat 1967 yılında Polis Kolejini, 1970 yılında Polis Akademisi’ni, 1974 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini üstün başarıyla tamamlamıştır. 1978 yılında avukatlık stajını tamamlamış ve 1980 yılında Eşya Hukuku alanında yüksek lisans, 1982 yılında ise Ticaret Hukuku alanında doktora çalışması yapmıştır. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde de İşletme alanında doktora çalışması mevcuttur.

Genç yaşta Emniyet Müdürlüğü’ne terfi eden Av. İbrahim Fırat, Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Trafik Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Mali Şube Müdürlüğü görevlerinde yer almıştır. Foto-Nova-Radar ve Multinova-Radar 5F diploması sahibidir. Mesleki

olarak çok sayıda teşekkür belgesi ve takdirnamesi bulunmaktadır. Aynı zamanda Polis Koleji Kemalettin Eröğe Polis Okulu’nda, Etiler Polis Okulu’nda ve Florya Polis Okulu’nda Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemeleri Usul Hukuku derslerinde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun hazırlık komisyonunda bulunmuştur. İtalya, İsviçre, Almanya ve Amerika’da mesleki eğitim başarısı ödülleri almış ve Yüksek Adalet Divanı nezdinde Türkiye ile ilgili çalışmalara katılmıştır. Emniyet Teşkilatından emekli olduktan sonra Koç Holding Otomotiv Grubu’na araştırma ve istatistik konularında hizmet vermiştir.

Beşiktaş Jimnastik Klübü kongre üyesi ve yüksek divan kurulu üyesidir.

Baro: İstanbul Barosu

Yabancı diller: İngilizce, Fransızca

ibrahim@ibrahimfirat.av.tr

+90 212 2252304